Godājamais Latvijas iedzīvotāj!
Tiesības nav nekas abstrakts vai atrauts no indivīda ikdienas dzīves. Ikviens no mums vienlaikus saskaras ar tiesībām un arī pienākumiem. Vienas no tiesībām, kas garantētas ikvienam indivīdam, ir cilvēktiesības. Latvijā pastāv un darbojas neatkarīga cilvēktiesību aizsardzības institūcija - tiesībsargs, kur vērsties cilvēktiesību aizskāruma gadījumā.
Latvijas Republikas tiesībsargs
Juris Jansons
Informācija pēdējo reizi atjaunota: 21.07.2016 | 14:28

Tiesībsargs atvainojas par žargonvārda lietojumu

21.07.2016

Tiesībsargs personīgi atvainojas visiem tiem, kurus ir aizvainojis, intervijā lietojot žargonvārdu.

Labklājības ministrija izstrādājusi deinstitucionalizācijas un atbalsta pasākumu programmu

21.07.2016

Labklājības ministrija izstrādājusi atbalsta pasākumu un deinstitucionalizācijas jeb sabiedrībā balstītu pakalpojumu programmu personām ar invaliditāti un bērniem.

Informatīvais materiāls vecākiem par pirmsskolas izglītības pieejamību

08.07.2016

Tiesībsargs ir sagatavojis informatīvo materiālu vecākiem, kas skaidro pirmsskolas izglītības pieejamību Latvijā. Informatīvajā materiālā izskaidrots pirmsskolas izglītības pieejamības tiesiskais regulējums, kā arī risinājums, ja pirmsskolas izglītība netiek nodrošināta bez maksas.

Vai privātais apdrošinātājs zem Latvijas Bankas spārna?

07.07.2016

Vispirms neatrisinot veselības aprūpes fundamentālās problēmas, valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešana būtu pielīdzināma tādai neveiklai skriešanai pa priekšu ratiem. Turklāt nebūt nešķiet, ka Latvijas Bankas piedāvātais Latvijas veselības aprūpes finansēšanas modelis nodrošinās tikai iedzīvotāju intereses veselības aprūpes jomā.

Tiesībsargs lūdz pašvaldības nodrošināt bērniem apmaksātu pirmsskolas izglītību

07.07.2016

Publiski ir izskanējusi Latvijas Pašvaldību savienības paustā nostāja, ka Pašvaldību savienība neplāno nekādu rīcību, atbildot uz vecāku neapmierinātību par izmaiņām privāto bērnudārzu finansējumā, kopš ir likvidēta valsts dotācija, un Pašvaldību savienības ieskatā vienlīdzību nav iespējams nodrošināt. Tiesībsargs lūdz pašvaldības ir nodrošināt likumā noteiktās ikviena bērna tiesības uz pašvaldības apmaksātu pirmsskolas izglītības ieguvi. Ja problēma netiks atrisināta, tiesībsargs mudinās vecākus vērsties administratīvajā tiesā, apstrīdot pašvaldību faktisko rīcību (bezdarbību).

Tiesībsargs ticies ar starptautisko cilvēktiesību organizāciju "Human Rights Watch"

06.07.2016

Šodien, 6. jūlijā, tiesībsargs Juris Jansons tikās ar starptautiskās cilvēktiesību organizācijas “Human Rights Watch” pārstāvjiem Tanya Cooper un Bede Sheppard.


Ziņu arhīvs


Iesniegt iesniegumu »
Šeit jūs varat iepazīties ar iesnieguma iesniegšanas un izskatīšanas kārtību.
Uzdot jautājumu »
Šajā sadaļā jūs varat uzdot jautājumu vai iesūtīt iesniegumu, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.
Ierakstiet meklējamo vārdu vai frāzi, lai atrastu vēlamo informāciju.
Seko Тiesībsargam