Esi radošs - #RadiLikumu

Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai tiesībsargs organizēja konkursu skolu jauniešiem. Konkursa galvenais uzdevums bija izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā.

Konkursa ietvaros tiesībsargs saņēma darbus no 18 pamatskolu komandām un piecām vidusskolu komandām no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Skolēniem bija jāizpilda divi uzdevumi: jāpārveido noteikti Bērnu tiesību aizsardzības likuma panti bērniem un jauniešiem saprotamā un draudzīgā valodā un otrs – jāizveido radošs darbiņš video, komiksā vai citā interesantā formātā par kādu no bērnu tiesībām.

Tiesībsargs un biroja kolēģi izsaka milzīgu pateicību un apbrīnu par jauniešu interesi, uzņēmību un radošumu, visi darbi vērtējami kā ļoti labi un izcili. Skolēnu darbus vērtēja pieaugušo un bērnu un jauniešu žūrija, un rezultātā kā ikvienā konkursā ir arī galvenās balvas saņēmēji - pamatskolu grupā tā ir Ventspils Pārventas pamatskolas 8. klases komanda “Jautrie”, savukārt vidusskolas grupā - Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10.a klases komanda “Hammurapi”. Uzvarētāju komandas balvā saņem iespēju doties ekskursijā un apmeklēt AHHA zinātnes centru Tartu, Igaunijā.

Pamatskolas komandu vidū 2. vietas ieguvēji ir Rīgas 46. vidusskolas 8.a klases komanda “Veni, vidi, vici” un 3. vietas - Siguldas 1. pamatskolas 8.c klases komandai “Siguldas lauvas”.

Tikmēr no vidusskolu komandām 2. vietu iegūst Rīgas Kultūru vidusskolas 11.a klases komanda “Astoņkājis”, bet 3. vietu dala Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 11. klases komanda “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības” un Rēzeknes 2. vidusskolas 11. klases komanda “2+1 (divi plus viens)”.

Tiesībsargs uzskata, ka dalība šādos konkursos palīdz jauniešiem vairot ne vien savas zināšanas un izpratni par savām tiesībām, bet arī izpaust savus talantus un parādīt to, kas viņiem ir svarīgs un aktuāls.

Konkursa "Esi radošs - #RadiLikumu" pirmo trīs vietu ieguvēju radošie darbi

 

Ludzas pilsētas ģimnāzija, 10.a klase komanda “Hammurapi”. Komandas kapteinis- Inta Žeikare. Darbu skatīties šeit.

Ventspils Pārventas pamatskolas 8. klases komanda "Jautrie". Komandas kapteinis- skolotāja Ina Langzama

Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas 11. klases komanda "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības". Komandas kapteinis- skolotāja Lidija Lazdāne

Siguldas 1. pamatskolas 8.c klases komanda "Siguldas lauvas". Komandas kapteinis- skolotāja Lolita Šteinberga

Rēzeknes 2. vidusskolas 11. klases komanda "2+1 (divi plus viens)". Komandas kapteinis- skolotāja Svetlana Meiere

Rīgas Kultūras vidusskolas 11.a klases komanda "Astoņkājis". Komandas kapteinis- Ingūna Kasparsone.

 

Konkursa mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu izpratni par bērna tiesībām Latvijā un izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā. Skolotājiem un skolēniem bija radošā un atraktīvā formā jāveic divi uzdevumi:

1. Izstrādāt bērniem draudzīgā valodā Bērnu tiesību aizsardzības likumu;

2. Atspoguļot vienu bērna tiesību radošā darbā (piemēram, uzfilmēts teatrāls uzvedums, multiplikācija, infografika, reportāža, prezentācija u.tml.).

Konkursa darbus izvērtēja Latvijas Republikas tiesībsarga izveidotā komisija. To veidoja desmit (10) žūrijas locekļi – septiņi (7) Tiesībsarga biroja pārstāvji, kā arī trīs (3) bērnu žūrijas pārstāvji.