Eiropas Cilvēktiesību tiesa

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir starptautiska tiesa, kas skata personu vai valstu iesniegumus, ja valsts, tajā skaitā, Latvija, ir pārkāpusi Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencijā noteiktās pilsoniskās un politiskās tiesības. Eiropas Cilvēktiesību tiesas mājaslapas adrese http://www.echr.coe.int.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas sagatavots informatīvs materiāls „Tiesa īsumā” pieejams šeit (saite uz ECT mājaslapu), savukārt materiāls „Eiropas Cilvēktiesību tiesa: Jautājumi un atbildes” pieejams šeit (saite uz ECT mājaslapu).

Pirms Jūs gatavojat sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā, Jūs tiekat aicināti atbildēt uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas sagatavotiem jautājumiem sūdzības iesniedzējam. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs noskaidrot, vai tiesa varēs izskatīt Jūsu sūdzības būtību. Jautājumi sūdzību iesniedzējiem atrodami šeit (saite uz ECT mājaslapu)

Informācija personām, kas vēlas iesniegt sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā atrodama šeit (saite uz ECT mājaslapu). ECT ir sagatavojusi sūdzības veidlapu (veidlapa elektroniski ECT mājaslapā pieejama šeit) un paskaidrojošu materiālu, kā aizpildīt sūdzības veidlapu (materiāls ECT mājaslapā pieejams šeit). Latviešu valodā pieejams arī ECT nolikuma 47.1 pants „Individuālās sūdzības saturs” (saite uz ECT mājaslapu).

Eiropas Cilvēktiesību tiesas sagatavotais materiāls „ECT 50 jautājumos” pieejams šeit (saite uz ECT mājaslapu)

Eiropas Cilvēktiesību konvencija pieejama pieejama šeit