Tiesībsarga tiesu izspēle cilvēktiesībās – jau piekto gadu!

Jau piekto gadu pēc kārtas tiesībsargs rīko tiesu procesa izspēli cilvēktiesībās un aicina Latvijas tiesību zinātņu studentus izveidot un pieteikt izspēlei savas komandas (divu vai trīs dalībnieku sastāvā). Dalībnieki var būt studējošie gan no augstskolām, gan no izglītības iestādēm, kas īsteno 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas. Izspēles mērķis ir sekmēt sabiedrības informētību un izpratni par cilvēktiesībām, kā arī veicināt topošo profesionāļu interesi par šo tiesību jomu, aicinot jauniešus cilvēktiesības izvēlēties par savu profesionālo specializāciju. Tā ir lieliska iespēja pierādīt sevi un satikt Latvijā pazīstamākos un zināmākos juristus, kā arī saņemt lieliskas balvas!

Interesentiem vērts atzīmēt būtiskākos datumus, kas jau tagad ir zināmi:

25. februāris – kāzusa un pieteikšanās izsludināšana;
līdz 15. martam – komandu pieteikšanās;
līdz 6. aprīlim – rakstisko darbu iesniegšana;
25. aprīlis – mutvārdu izspēle – Tiesībsarga birojā, fināls – Satversmes tiesā.

Kā jau ierasts, arī šī gada uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt cilvēktiesību vasaras skolu kādā no Eiropas universitātēm. Aizvadītajos gados uzvarētāji kā galveno balvu saņēma iespēju piedalīties Eiropas Tiesību zinātņu studentu asociācijas jeb ELSA rīkotajā cilvēktiesību vasaras skolās Dānijā un Portugālē, savukārt pirms četriem gadiem uzvarētāja apmeklēja Eiropas Cilvēktiesību tiesu Strasbūrā. Šī gada galamērķis pagaidām ir noslēpums!

Informācija par izspēli tiks atjaunota Tiesībsarga biroja mājaslapā www.tiesibsargs.lv un Facebook kontā “Tiesībsarga tiesu izspēle”. Jautājumus iespējams sūtīt uz izspele@tiesibsargs.lv. Pierādi sevi – piesakies tiesībsarga izspēlei!