Tiesībsargs 27. novembrī aicina uz Invaliditātes dienai veltītajiem pasākumiem

Šī gada 27. novembrī tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) jau ceturto gadu bibliotēkas telpās rīko Invaliditātes dienai veltītus pasākumus.

Jau ierasts, ka viens no pasākumiem ir konference. Šī gada tēma – „Vai viegli dzīvot sabiedrībā? Invaliditāte.” Konference norisināsies LNB Konferenču centrā laikā no plkst.10:00 līdz 16:00. Konferencē runās par deinstitucionalizāciju, kuru trīs sesijās no dažādām perspektīvām aplūkos Tiesībsarga biroja, valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Trīs sesijas:

I sesija. Tiesību īstenošana praksē;

II sesija. Izaicinājumi un iespējas;

III sesija. Rīcības un risinājumi.

Konferencē daudz domāts par vides pieejamību, būs nodrošināts arī surdotulks.

Jau ceturto gadu svinīgā ceremonijā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” no plkst.18:00 līdz 21:00 pasniegs balvas kā NVO, tā individuālo sniegumu kategorijās: Uzdrīkstēšanās, Nodarbinātības veicinātājs, Sociālo tīklu balss, Izglītotājs, Bērnu atbalsts, Pakalpojumu nodrošinātājs.

Atgādinām, ka visi pasākumi ir bez maksas. Aicinām laikus reģistrēties konferencei un apbalvošanas ceremonijai, jo vietu skaits ir ierobežots. Reģistrācijas saite:

https://ej.uz/novembris27 *

Šogad papildu konferencei un svinīgajai ceremonijai notiks arī pasākums “Iedvesmas meistarklase”, kurā būs aicināti piedalīties tikai NVO pārstāvji, lai radošā gaisotnē rastu jaunas idejas uzņēmējdarbības veicināšanai.

Rūpējoties par estētiski izglītojošu noformējumu, pasākumu norises laikā būs aplūkojama arī Valtera Poļakova fotogrāfiju izstāde “Izaugt ģimenē”.

* Reģistrējoties pasākumam, jūs piekrītat, ka pasākumā Jūs varat tikt filmēts un fotografēts.

Informējam, ka pasākumu būs iespējams vērot arī tiešraidē www.tiesibsargs.lv.