2016.gada balvu saņēmēji

2016.gada 3.decembrī svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika pagodinātas un apbalvotas nevalstiskās organizācijas, kas aizstāv personu ar invaliditāti intereses un viņu tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Jau otro gadu tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” organizē konkursu “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”. Konkursa mērķis ir atklāt labās prakses piemērus un sekmēt personu ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju darbību.

Pieteikumus vērtēja konkursa žūrija, kuras sastāvā bija tiesībsargs Juris Jansons, Latvijas Nacionālas bibliotēkas direktors Andris Vilks, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, akadēmiķe un bērnu ārste Dace Gardovska, organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons.

Nominācija “Skaļākā balss”

Galveno balvu saņēma biedrība “Latvijas Paralimpiskā komiteja”, kas ar savām aktivitātēm veicina un slavē cilvēka, ar lielo burtu, panākumus sporta jomā.

Nominācijas “Skaļākā balss” galvenās balvas saņēmēji – Latvijas Paralimpiskā komiteja

Nominācija “Pakalpojumu nodrošinātājs”

Galvenās balvas ieguvējs ir biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns””, bet atzinības rakstus saņēma biedrība “Cerību spārni” (Siguldas pašvaldība) un Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība (Viesītes pašvaldība).

Nominācijas “Pakalpojumu nodrošinātājs” galvenās balvas saņēmēji – biedrība “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns””

Nominācija “Izglītības attīstītājs”

Aizstāvot tiesības uz pilnvērtīgu izglītību, nodibinājums “Fonds Nāc līdzās!” (Rīgas pašvaldība) saņēma galveno balvu, bet nevalstiskā organizācija “Ābeļziedi” (Pļaviņu novads) atzinības rakstu.

Nominācijas “Izglītības attīstītājs” galvenās balvas saņēmēji – Fonds Nāc līdzās!

Nominācija “Nodarbinātības veicinātājs”

Šajā nominācijā tika vērtēti projekti, kuru mērķis ir palielināt cilvēku ar invaliditāti izredzes nokļūt darba tirgū un atrast sev piemērotāko darba vietu.

Galvenās balvas ieguvēja ir Liepājas Neredzīgo biedrība, bet atzinības rakstu saņēma – Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrība “Vigor” (Rīgas pašvaldība).

Nominācijas “Nodarbinātības veicinātājs” galvenās balvas saņēmēji – Liepājas Neredzīgo biedrība

Nominācija “Sociālā kampaņa”

Galvenā balva tika pasniegta nodibinājumam “Fonds Nāc līdzās!” (Rīgas pašvaldība) par projektu, kurā talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām apliecināja sevi kā mūziķi, dzejnieki un fotogrāfi, darbojoties kopā ar nozaru profesionāļiem.

Nominācijas “Sociālā kampaņa” galvenās balvas saņēmēji – Fonds Nāc līdzās!

Savukārt atzinības raksti tika piešķirti Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrībai “Motus Vita” (Rīgas pašvaldība) un organizācijai “Jaunatne ar misiju – Rīga” iniciatīva cilvēkiem ar kustību traucējumiem “Wings for Wheels” (Rīgas pašvaldība).

Nominācija “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis”

Galveno balvu ieguva biedrība “Cerību spārni” (Siguldas pašvaldība).

Nominācijas “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis” galvenās balvas saņēmēji – biedrība “Cerību spārni”

Savukārt atzinības rakstus saņēma biedrība “Oranžais Stars” (Jelgavas pašvaldība), nodibinājums “Palīdzēsim.lv” (Krimuldas pašvaldība) un Latgales audžuģimeņu atbalsta biedrība “Muna Sāta” (Daugavpils pašvaldība).

Labklājības ministrs Jānis Reirs izteica pateicību personībām, kas ar savu pašaizliedzību atbalstīja un pārstāvēja cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses. Labklājības ministrijas atzinības rakstus saņēma:

  • Latvijas Paralimpiskās komitejas vadītāja Daiga Dadzīte;
  • Paralimpiskās sporta iejādes trenere Olga Šellere;
  • biedrības “Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja Eva Viļķin;
  • biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” vadītāja Tamāra Vahļina.

Valsts izglītības attīstības aģentūra pasniedza pateicības rakstus četrām profesionālās izglītības iestādēm par Erasmus+ mobilitātes projektu īstenošanu, sekmīgi iekļaujot personas ar speciālām vajadzībām:

  • Jēkabpils agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībai;
  • Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālajai struktūrvienībai;
  • Zaļenieku komerciālajai un amatniecības vidusskolai;
  • Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālajai struktūrvienībai.