2017.gada balvu saņēmēji

2017.gada 29.novembrī svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika godinātas un apbalvotas tās nevalstiskās organizācijas, kas iestājas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un aizstāv viņu intereses. Jau trešo gadu pēc kārtas tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” rīko konkursu “NVO Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”. Konkursa mērķis ir atklāt pamanīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju labo un vērtīgo darbu.

Konkursa žūrijas sastāva bija tiesībsargs Juris Jansons, Latvijas Nacionālas bibliotēkas direktora vietniece Anda Lamaša, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Ilze Rudzīte, Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons un operdziedātāja Evita Zālīte.

Nominācija “Skaļākā balss”

Galveno balvu saņēma Biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem “Saknes” (Rīgas pašvaldība), kas ar savu darbošanos ir panākusi to, ka samilzušās problēmas un grūtības, ar ko nākas saskarties ģenētiski pārmantoto un reto slimību pacientiem, tiek risinātas jau valstiskā līmenī.

Nominācijas “Skaļākā balss” galvenās balvas ieguvēji biedrība “Saknes”

Nominācija “Nodarbinātības veicinātājs”

Galvenās balvas ieguvēji bija Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrība „Vigor” (Rīgas pašvaldība). Biedrība katru darba dienu nodrošināta dažādas aktivitātes, lai cilvēki ar invaliditāti pēc pārciestas slimības varētu atjaunot zaudētās funkcijas, celt pašapziņu un noticēt saviem spēkiem.

Nominācijas “Nodarbinātības veicinātājs” galvenās balvas ieguvēji biedrība “Vigor”

Šajā nominācijā piešķirta atzinība biedrībai “Invalīdu atbalsta centrs “Saulesstars”” par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, apgūstot jaunas iemaņas un sniedzot iespēju strādāt mājās un, realizējot savus darbus, papildināt ģimenes budžetu.

Nominācija “Pakalpojumu nodrošinātājs”

Galvenās balvas ieguvēji bija biedrība “Cerību spārni” (Siguldas pašvaldība), kas nodrošina sociālos pakalpojumus pieaugušajiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Biedrībā ietilpst arī sporta klubs “Spārni”, sociālais uzņēmums “Pogotava”, sociālais atbalsta centrs “Cerību māja” un ģimenes asistenta pakalpojumi.

Nominācijas “Pakalpojumu nodrošinātājs” galvenās balvas ieguvēji biedrība “Cerību spārni” Siguldā

Atzinības raksts tika pasniegts biedrībai “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” (Rēzeknes pašvaldība) par dažādām izglītojošām un attīstošām nodarbībām bērniem.

Nominācija “Izglītības attīstītājs”

Galveno balvu saņēma Baltijas Bērnu fonds (Rīgas pašvaldība). Fonds īstenojis vairākus izglītojošus pasākumus – izdevuši grāmatas un DVD nedzirdīgiem bērniem, finansiāli atbalstījuši datorapmācības kursus un neformālo izglītību jauniešiem.

Nominācijas “Izglītības attīstītājs” galvenās balvas ieguvēji – Baltijas Bērnu fonds

Nominācija “Sociālā kampaņa”

Galvenā balva tika piešķirta Servisa suņu biedrības “Teodors” (Rīgas pašvaldība), kas apmāca suņus-pavadoņus un rīko tematiskas lekcijas par to, cik svarīgi ir suņi-asistenti cilvēkiem ar redzes grūtībām.

Nominācijas “Sociālā kampaņa” galvenās balvas ieguvēji – servisa suņu biedrība “Teodors”

Atzinības raksti tika organizācijai “Jaunatne ar misiju – Rīga” iniciatīva cilvēkiem ar kustību traucējumiem “Wings for Wheels” (Rīgas pašvaldība) un biedrībai “Iniciatīvu centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” (Saldus pašvaldība).

Nominācija “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis”

Galveno balvu ieguva Biedrība “Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem” (Rīgas pašvaldība).

Nominācijas “Bērnu ar invaliditāti aizstāvis” galvenās balvas ieguvēji – biedrība “Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem”

Savukārt atzinības raksts tika pasniegts Ģimeņu un bērnu attīstības centram “Brīnumiņš” (Talsu pašvaldība).