2019.gada balvu saņēmēji

2019.gada 3. decembrī svinīgā ceremonijā tika pasniegtas balvas un atzinības raksti konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” laureātiem. Šo konkursu jau piekto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Konkurss ir kļuvis par neatņemamu Tiesībsarga biroja un sadarbības partneru ikgadēju tradīciju, un tiek rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju, kā arī individuālu darbību. Tādejādi gan sekmējot labās prakses attīstību cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzībā, gan arī veicinot sabiedrības izpratni un iesaisti cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošanā.

Nominācijā “Izglītotājs”

Apbalvojums pasniegts par aktivitātēm, kas nodrošina iekļaujošo izglītību, tai skaitā, interešu izglītību, tālākizglītību, interaktīvu metožu pielietošanu/izstrādi, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti tiesības uz izglītību, kuru pasniedza Latvijas Radio personība Aidis Tomsons.

Galveno balvu NVO kategorijā saņēma Pulmonālās hipertensijas biedrība.

Galveno balvu individuālā snieguma kategorijā saņēma Līvija Jansone , bet atzinības rakstu Iļģuciema vidusskola.

Latvijas Nacionālā bibliotēka pasniedza arī savas balvas – Latvijas Nacionālo enciklopēdiju. Balvu pasniedzēja bija LNB direktora vietniece, Pakalpojumu departamenta vadītāja Anda Lamaša. Balvas tika pasniegtas Vladimiram Jeronovičam, Intai Gerhardei un Dainai Sadretdinovai, Mārim Grāvim, Dacei Milzerei, Edgaram Siliņam un Intai Dziļumai.

Nominācija “Pakalpojuma nodrošinātājs”

Apbalvojums par cilvēkiem ar invaliditāti pieejamu un daudzveidīgu pakalpojumu attīstību un nodrošināšanu, kuru pasniedza Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Galveno balvu NVO kategorijā ieguva nodibinājums “Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš””.

Azinības rakstus ieguva Biedrība “Wings for Wheels” un biedrība Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem “ZELDA”.

Galveno balvu kategorijā individuālais sniegums ieguva Daina Sadretdinova, bet atzinības rakstu Inta Gerharde.

Labklājības ministre Ramona Petraviča pasniedz atzinības rakstus- Jolantai Kalniņai, VSAC “Rīga” filiāles “Pļavnieki” kolektīvam, modes dizainerei Laimai Jurčai.

Nominācija “Nodarbinātības veicinātājs”

Apbalvojums par produktīvu vai inovatīvu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības veicināšanu, kuru pasniedza Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons.

NVO kategorijā galveno balvu ieguva biedrības “Cerību spārni” sociālais uzņēmums “VISI VAR”, bet atzinības raktu SIA “Sonido”.

Galveno balvu kategorijā individuālais sniegums ieguva Māris Grāvis, bet atzinības rakstus ieguva Liene Gžibovska un biedrība “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.

Nominācija “Uzdrīkstēšanās”

Apbalvojums par aktīvu vai jaunu iniciatīvu vai rīcību, pārstāvot cilvēkus ar invaliditāti, viņu tiesības un intereses, kuru pasniedza ētera personība Baiba Sipeniece-Gavare.

Galveno balvu NVO kategorijā ieguva biedrība “Līdzvērtība”, bet atzinības rakstu cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrība “Motus Vita”.

Kategorijā individuālais sniegums galveno balvu ieguva Aleksejs Poplavskis, bet atzinības rakstu ieguva Santa Survila.

Nominācija “Bērnu atbalsts”

Apbalvojums par izciliem sasniegumiem, aizstāvot bērnu ar invaliditāti tiesības un intereses dažādās jomās, piemēram, sociālā iekļaušana, tiesības uz kultūru, izglītību. Apbalvojumus pasniedza Latvijas pašvaldību savienības Padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Galveno balvu NVO kategorijā ieguva nodibinājums “Palīdzēsim.lv”, bet atzinības rakstu nodibinājums “Teodora Jura fonds”.

Kategorijā individuālais sniegums galveno balvu ieguva Marija Duļbinska, bet atzinības rakstu ieguva Svetlana Serebjakova.

Nominācija “Sociālo tīklu balss”

Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks pasniedza apbalvojumu tiem, kuru viedoklis un pieredzes stāsti sociālajos tīklos un blogos radījuši rezonansi plašākā sabiedrībā. Galveno balvu ieguva Santa Survila.

Gada balvas pasākuma noslēgumā tika sumināti arī tiesībsarga lieldraugi – Latvijas Nedzirdīgo savienība, Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv”, Rīgas vājredzīgo un neredzīgo biedrība “Redzi mani”, Biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „ZELDA”.

Konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2019” apbalvošanas ceremonijas video