Turpinās pieteikšanās tiešsaistes mācībām par seksuālo uzmākšanos

Attēls ar tekstu. Teksts: Mācības ar jautājumu un atbilžu sesiju “Seksuālā uzmākšanās jeb NĒ=NĒ”. Tiešsaistes mācību datumi un mērķauditorijas: 07.05. augstskolu docētāji, darbinieki, studenti. 14.05. vidējās izglītības iestāžu vadība, pedagogi. 21.05. valsts iestāžu darbinieki 28.05. pašvaldību iestāžu darbinieki. Plkst.14.00-16.00. Reģistrējies!!! https://ej.uz/NE_ir_NE Diskriminācijas novēršanas nodaļas vadītāja Anete Ilves Diskriminācijas novēršanas nodaļas socioloģe Dace Cālīte Diskriminācijas novēršanas nodaļas juridiskā padomniece Emīlija Plaksins.

Aicinām augstskolu un koledžu pārstāvjus, tostarp studējošos, piedalīties Tiesībsarga biroja organizētajās bezmaksas tiešsaistes mācībās “Seksuālā uzmākšanās jeb NĒ=NĒ” 7. maijā plkst. 14.00 – 16.00.

Kā reģistrēties?

7. maija lekcijas mērķauditorija ir augstskolu un koledžu docētāji, darbinieki un studenti. Mācībām aicinām reģistrēties: https://ej.uz/NE_ir_NE

Mācības zoom formātā veido video lekcija no plkst. 14.00 līdz 15.30 un jautājumu – atbilžu sesija no plkst.15.30 līdz 16.00. Uz mācību dalībnieku jautājumiem atbildes sniegs Tiesībsarga biroja Diskriminācijas novēršanas nodaļas vadītāja Anete Ilves.

Kāpēc piedalīties?

Kā jau iespējams būsiet dzirdējuši, 2024. gadā Latviju pāršalca seksuālās uzmākšanās skandāls augstākās izglītības mācību iestādē. Tiesībsarga birojs uzsāka apjomīgu pētījumu par seksuālo uzmākšanos, kuras materiāli un videolekcija pieejami tiesībsarga mājaslapā. Izpēte atspoguļo ne vien seksuālās uzmākšanās apmērus un specifiku Latvijas augstskolās, bet arī dziļākas strukturālās problēmas, kas skar Latvijas un Eiropas sabiedrību kopumā.

Diemžēl arī aizvadīto nedēļu laikā publiski izskanējuši ļoti satraucoši gadījumi par seksuālā vardarbībā cietušiem bērniem un jauniešiem. Tas apliecina, ka seksuālā uzmākšanās ir skarba un nepatīkama realitāte šeit un tagad, kuras upuris var būt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, seksuālās orientācijas vai invaliditātes. Diemžēl no seksuālās uzmākšanās neviens nav pasargāts arī izglītības iestāžu vidē.

Ko darīt upuriem vai aculieciniekiem?

Mācību mērķis ir vienkāršā un saprotamā veidā izglītot un sniegt praktiskus padomus, kā rīkoties gadījumos, ja cilvēks ir cietis vai novērojis seksuālu uzmākšanos. Kas šādā emocionāli un arī fiziski nepatīkamā brīdī ir pirmie veicamie soļi, kam ziņot, kur vērsies un kā nesajaukt nevēlamo seksuālo uzmākšanos ar daudziem ierasto un tīkamo flirtēšanu? Tikai izglītota un informēta sabiedrība var dot pretsparu varmākām, lai pārtrauktu viņu nesodāmības sajūtu.