Rīgā 13. novembrī notiks simpozijs “Personas autonomija un garīgās veselības aprūpe: juridiskā perspektīva” (tiešraides saite)

Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Universitāti 13. novembrī rīko simpoziju ar mērķi pievērst uzmanību personas autonomijas garīgās veselības aprūpē juridiskajai perspektīvai.

Simpozija tiešraide Youtube

Simpozija dalībnieki diskutēs un izvērtēs iespējas pilnveidot valstu garīgās veselības normatīvo regulējumu un piemērot praksi tā, lai tā būtu atbilstoša starptautiskajiem cilvēktiesību principiem un normām, kā arī apspriest iespējamos risinājumus, lai labāk aizsargātu cilvēktiesības un veicinātu cilvēka autonomiju garīgās veselības aprūpē.

Pasākumā uzstāsies starptautisku organizāciju pārstāvji, tostarp no Eiropas Padomes dalībvalstu nacionālajām cilvēktiesību institūcijām, starptautiski atzīti tiesību speciālisti.

Uz simpoziju īpaši aicināti tiesu, prokuratūru, advokatūras, bāriņtiesu, Latvijas psihoneiroloģisko slimnīcu pārstāvji un psihiatri, kā arī atbildīgo ministriju pārstāvji.

Pasākumu darba valoda ir angļu valoda ar nodrošinātu tulkojumu latviešu valodā.

Simpozijs notiks klātienē Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Rīgā, Jelgavas ielā 3, Alfas zālē.

Savukārt tiešraidē to varēs vērot Tiesībsarga biroja mājaslapā un Youtube: https://www.youtube.com/live/YNQIzf9sB9E?feature=shared