Tiesību zinātņu student – piesakies tiesas procesa izspēlei cilvēktiesībās 2024!

Tiesībsarga tiesas procesa izspēle cilvēktiesībās 2024
Izsludinām pieteikšanos!
Līdz 5.martam piesaki komandu.
Līdz 8.aprīlim iesūti precizējošos jautājumus.
līdz 14.aprīlim iesniedz rakstisko darbu.
Izspēles fināļs 27.aprīlī. 
papildu informācija ej.uz/izspele2024

Tiesībsargs jau astoto reizi aicina tiesību zinātņu studentus pieteikt komandas un pārbaudīt savas zināšanas tiesas procesa izspēlē cilvēktiesībās. Izspēle allaž pulcē erudītākos un neatlaidīgākos tiesību zinātņu studentus no visas Latvijas. Izspēle tiek rīkota, lai veicinātu topošo profesionāļu interesi par cilvēktiesību jomu, kā arī sekmētu sabiedrības informētību un izpratni par cilvēktiesībām kopumā. Tā reizē ir lieliska iespēja klātienē satikt Latvijā zināmus juristus un saņemt vērtīgas balvas.

Izspēles uzvarētājiem ik gadu bijusi iespēja apmeklēt cilvēktiesību vasaras skolu kādā no Eiropas universitātēm. Aizvadītajos gados uzvarētāji kā galveno balvu saņēma iespēju piedalīties Eiropas Tiesību zinātņu studentu asociācijas (ELSA) rīkotajās cilvēktiesību vasaras skolās Horvātijā, Dānijā un Portugālē, Utrehtas Universitātes tiešsaistes kursā cilvēktiesībās un Tartu Universitātes 9. Martenas vasaras skolas kursā starptautiskajās tiesībās.

Pieteikšanās

Ja esi tiesību zinātņu students kādā no Latvijas augstskolām vai koledžām, līdz 5. martam izveido un piesaki | google aptaujas formā savu komandu dalībai tiesas procesa izspēlē cilvēktiesībās.

Komandas pieteikumā norādi: mācību iestādi, katra dalībnieka vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru un e-pasta adresi, kā arī komandas kapteini. Iesūtot rakstisko pozīciju, norādi komandas devīzi – to turpmāk izmantos kā komandas vienīgo identifikācijas zīmi.

Rakstiskais darbs jāiesniedz līdz 14. aprīlim, savukārt 27. aprīlī Tiesībsarga biroja telpās notiks mutvārdu izspēle, bet tās fināls, kā ierasts, Satversmes tiesas zālē. Apbalvošanas pasākums risināsies Tiesībsarga birojā.

Informācijai

Visa svarīgā informācija par izspēli – nolikums, pieteikuma anketa un daudzi noderīgi palīgmateriāli atrodami tiesībsarga mājaslapā ej.uz/Izspele2024

Seko līdzi jaunumiem arī tiesībsarga Facebook kontā, kur šī gada tiesas izspēlei būs izveidots arī atsevišķs pasākums.

Jautājumus sūti uz e-pastu izspele@tiesibsargs.lv