Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam

Tiesībsargs, sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" un Latvijas Nacionālo bibliotēku katru gadu rīko  konkursu "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam", kur aicina pieteikt cilvēkus, nevalstiskās organizācijas, kas aizstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām tiesības un veicina viņu iekļaušanu sabiedrībā.

Konkurss ir kļuvis par neatņemamu Tiesībsarga biroja un sadarbības partneru ikgadēju tradīciju, un tiek rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju, kā arī individuālu darbību. Tādejādi gan sekmējot labās prakses attīstību cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzībā, gan arī veicinot sabiedrības izpratni un iesaisti cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošanā.

Šogad konkursā ir izvirzītas sešas nominācijas:

  • Uzdrīkstēšanās;
  • Nodarbinātības veicinātājs;
  • Sociālo tīklu balss;
  • Izglītotājs;
  • Bērnu atbalsts;
  • Pakalpojumu nodrošinātājs.

 

2018. gada balvas ieguvēji

 

“Uzdrīkstēšanās”- NVO kategorijā galveno balvu saņēma “Fonds Nāc līdzās!” (Rīgas pašvaldība), atzinības rakstu saņēma Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība (Viesītes pašvaldība). Savukārt individuālajā sniegumā galveno balvu ieguva Margita Kanopka (Tukuma pašvaldība), atzinības rakstus – Zanda Vītola (teātra māksla) (Ogres pašvaldība) un Arita Strode-Kļaviņa (Košumbildes) (Jelgavas pašvaldība).

“Nodarbinātības veicinātājs"- NVO kategorijā atzinības rakstu pasniedza fondam “Iespēju tilts” (Valmieras pašvaldība), bet individuālo sniegumu kategorijā galvenā balva pasniegta Ievai un Arnim Zundām (Camphill Rožkalni) (Burtnieku pašvaldība).

“Sociālo tīklu balss” -  NVO kategorijā atzinības raksts portālam Calis.lv (Rīgas pašvaldība), savukārt individuālajā sniegumā galvenā balva – Liānai Krūmiņai, bet atzinības raksti – Anetei Bendikai, Jolantai Kalniņai un Jūlijai Kiriļenko.

“Izglītotājs” - Galveno balvu individuālajā sniegumā saņēma Evija Zāģere (mājturības skolotāja Liepājā) un atzinības rakstus – Jānis Ķirsis (dabaszinību skolotājs) un Gints Feldmanis (treneris).

“Pakalpojumu nodrošinātājs” - Galvenā balva NVO kategorijā rehabilitācijas centram “Poga” (Rīgas pašvaldība), bet atzinības raksti – biedrībai “Cerību spārni” (Siguldas pašvaldība) un biedrībai “Mēs saviem bērniem” (Madonas pašvaldība). Individuālajā sniegumā galvenā balva – Diānai Mekšai (centrs “Solis augšup”) (Rīgas pašvaldība), atzinības raksti – Vitai Šteinai (BKUS) (Rīgas pašvaldība) un Ligitai Liepiņai (Daugavpils nov. sociālajai darbiniecei).

“Bērnu atbalsts” - Nominācijā “Bērnu atbalsts” galvenā balva biedrībai “Ābulis” (Bauskas pašvaldība). Individuālajā sniegumā galvenā balva – Kasparam Markševicam (Latvijas Bērnu bāreņu fonds)(Rīgas pašvaldība), bet atzinības raksti – Lailai Zemītei (Sadzirdi.lv)(Rīgas pašvaldība) un Margaritai Ščavinskai (auklītei Liepājā).

Vairāk informācijas par 2018. gada balvas pasniegšanu meklē šeit.

 

2017. gada balvas ieguvēji

 

“Skaļākā balss” - Galveno balvu saņēma Biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem “Saknes” (Rīgas pašvaldība).

“Nodarbinātības veicinātājs” - Galvenās balvas ieguvēji bija Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrība „Vigor” (Rīgas pašvaldība). 

“Pakalpojumu nodrošinātājs” - Galvenā balvaa ieguvēji bija biedrība “Cerību spārni" *(Siguldas pašvaldība), kas nodrošina sociālos pakalpojumus pieaugušajiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Biedrībā ietilpst arī sporta klubs “Spārni”, sociālais uzņēmums “Pogotava”, sociālais atbalsta centrs “Cerību māja” un ģimenes asistenta pakalpojumi. Atzinības raksts tika pasniegts biedrībai “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” (Rēzeknes pašvaldība) par dažādām izglītojošām un attīstošām nodarbībām bērniem.

“Izglītības attīstītājs” - Galveno balvu saņēm Baltijas Bērnu fonds (Rīgas pašvaldība).

“Sociālā kampaņa” - Galvenā balva tika piešķirta Servisa suņu biedrības “Teodors” (Rīgas pašvaldība). Atzinības raksti tika organizācijai “Jaunatne ar misiju – Rīga” iniciatīva cilvēkiem ar kustību traucējumiem “Wings for Wheels” (Rīgas pašvaldība) un biedrībai “Iniciatīvu centrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” (Saldus pašvaldība).

“Bērnu ar invaliditāti aizstāvis” - Galveno balvu ieguva Biedrība “Latvijas bērniem ar kustību traucējumiem” (Rīgas pašvaldība). Savukārt atzinības raksts tika pasniegts Ģimeņu un bērnu attīstības centram “Brīnumiņš” (Talsu pašvaldība). 

Vairāk informācijas par 2017. gada balvas pasniegšanu meklē šeit.

 

2016. gada balvas ieguvēji

 

"Skaļākā balss" - Galveno balvu saņēma biedrība "Latvijas Paralimpiskā komiteja" (Rīgas pašvaldība).

"Pakalpojumu nodrošinātājs"Galvenās balvas ieguvējs bija biedrība "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"", bet atzinības rakstus saņēma biedrība "Cerību spārni" (Siguldas pašvaldība) un Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība (Viesītes pašvaldība). 

"Sociālā kampaņa" galvenā balva tika pasniegta nodibinājumam "Fonds Nāc līdzās!" (Rīgas pašvaldība). Savukārt atzinības raksti tika piešķirti Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrībai "Motus Vita" (Rīgas pašvaldība) un organizācijai "Jaunatne ar misiju – Rīga" iniciatīva cilvēkiem  ar kustību traucējumiem "Wings for Wheels" (Rīgas pašvaldība).

"Bērnu ar invaliditāti aizstāvis" -  Galveno balvu ieguva biedrība "Cerību spārni" (Siguldas pašvaldība), savukārt atzinības rakstus – biedrība "Oranžais Stars", nodibinājums "Palīdzēsim.lv" (Krimuldas pašvaldība) un Latgales audžuģimeņu atbalsta biedrība "Muna Sāta" (Daugavpils pašvaldība).

"Nodarbinātības veicinātājs" - Galvenās balvas ieguvējs bija Liepājas Neredzīgo biedrība, bet atzinības rakstu saņēma – Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrība "Vigor" (Rīgas pašvaldība).

"Izglītības attīstītājs" - Galveno balvu ieguva "Fonds Nāc līdzās!", bet nevalstiskā organizācija "Ābeļziedi" (Pļaviņu novads) ieguva atzinības rakstu.

Vairāk informācijas par 2016. gada balvas pasniegšanu meklē šeit.

 

2015. gada balvas ieguvēji 

 

"Skaļākā balss"  Galvenās balvas ieguvēji Salaspils novada Bērnu un jauniešu ar invaliditāti biedrība "Zelta Atslēdziņa". Atzinības raksti – Latvijas Hemofilijas biedrība un Daugavpils pensionāru apvienība.

"Nodarbinātības veicinātājs" - Galvenā balva tika piešķirta Cēsu Invalīdu biedrībai. Atzinības raksti – Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs, Biedrība "Ventas krasti" un Daugavpils pilsētas invalīdu biedrība.

"Digitālās integrācijas veicinātājs" - Galveno balvu saņēma Latvijas Nedzirdīgo savienība (Rīgas pašvaldība).

"Pakalpojumu nodrošinātājs"Galveno balvu saņēma Bērnu un jauniešu invalīdu biedrība "Cerību sala". Atzinības raksts – Biedrība "Cerību spārni" (Sigulas pašvaldība)..

"Izglītības veicinātājs"Galvenā balva tika piešķirta Latvijas autisma apvienībai. Atzinības raksti – Biedrība "ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" un   Biedrība "Eņģeļi ar mums" (Rēzeknes pašvaldība).

"Sociālā kampaņa"Galveno balvu saņēma Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo Biedrība (RVNB) "Redzi mani". Atzinības raksti – Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas Teritoriālā organizācija un Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrība "Motus Vita".

"Bērnu ar invaliditāti aizstāvis"Galvenā balva tika piešķirta nodibinājumam "Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām "Cimdiņš"" (Ventspuls pašvaldība). Atzinības raksti – Biedrība "Autisma atbalsta punkts Rēzeknē" un "Latvijas spina bifida un hidrocefālijas biedrība".

Vairāk informācijas par 2015. gada balvas pasniegšanu meklē šeit.